Jak se zbavit roztočů

Roztoči, malý druh pavoukovců, který nelze pouhým okem postřehnout, avšak dělá problémy nejednou alergikovi a zejména astmatikům může způsobovat nemalé zdravotní komplikace. Patříte do této skupiny i vy? Přečtete si naše zásady, jak se těchto nechtěných parazitických nájemníků zbavit.

Typické příznaky alergie na roztoče:

  • štípání, svědění, zarudnutí očních víček,
  • dýchací problémy – dušnost, kýchání a kašel,
  • vznik nebo zhoršení astmatu.

Kde se roztočům daří?

Roztoči se vyskytují v ložním prádle, v kobercích, v záclonách, i na tolik oblíbených plyšácích. Daří se jim zejména v teplejším a vlhčím prostředí, kde panují teploty okolo 25°C a relativní vlhkosti vzduchu přesahující 75%.

Ideální podmínkami tak jsou naše postele, kde je často vlhko teplo, a hlavně, dostatek potravy – odumřelé lidské kůže.

Jak na roztoče?

  • Pravidelné vysávání (a to nejen koberců, ale i dlažby a plovoucích podlah) s pomocí vysavače s kvalitním filtračním systémem.
  • Častým větráním a snížením vlhkosti vzduchu pod 50%.
  • Pravidelným úklidem domácnosti.
  • Odstraňováním prachu i na hůře dostupných a méně viditelných místech (pod gaučem, postelí, za skříněmi).
  • Pořízením polštářů, dek a povlečení s antibakteriální úpravou.
  • Při úklidu využívat sprejů proti roztočům.

 

Jak správně uklízet a jaké přípravky proti roztočům používat?

Spreje proti štěnicím a roztočům dokáží efektivně zlikvidovat až 99 % parazitů, navíc účinně zbraňují dalšímu rozmnožování těchto mikroorganismů a dezinfikují domácí prostředí.

Spreje jsou pro úklid domova je vhodné používat i kvůli rozprašovači, kdy se dezinfekční postřik dostane na hůře dostupná místa.

Při výběru vhodného přípravku pro dezinfekci domácnosti doporučujeme vybírat přípravky biologicky odbouratelné, bez obsahu chlóru, který by mohl citlivějším jedincům způsobovat další zdravotní komplikace.

Při úklidu se také snažte co nejméně vířit prach. Z tohoto důvodu je vhodnější používat navlhčený hadřík a místo koštěte použít vysavač.

Pokud chcete do boje s parazity investovat větší finanční částku, doporučujeme uvažovat o pořízení čističky vzduchu, která odfiltruje i ty nejjemnější částečky, které poletují vzduchem ve vaší domácnosti.

V případě, že si na boj s roztoči sami netroufáte, objednejte si naše služby a my vás těchto nepříjemných spolubydlících zbavíme jednou provždy.

Poptávkový formulář

* Položky označené hvězdičkou je nutné vyplňit pro správné odeslání poptávky Odeslat poptávku

Další články

Hloubkové čištění koberců je u firem přehlížené

Měsíčně přijmeme nemálo poptávek na čištění koberců. Ačkoli to není přímo naše specializace a soustředíme se především na úklid celých firem, koberce čistíme každý den. V kancelářích, obchodech a výjimečně...

Více

Adoma.cz je rodinná firma z Prahy

Abychom se ihned na začátku nezamotali do obvyklých klišé, že jsme více než jen úklidová firma a že poskytujeme více než jen úklidové služby, chceme podotknout, že to je tak...

Více

Vytvořilo: Brilo.cz