Úklidové mopy pro domácnost – který typ vybrat?

Pryč je ta doba, kdy jste mívali doma na vytírání koště a starý hadr. Dnes jsou k mání pochopitelně na vše různé mopy, chytré nástroje z TV prodeje a různých podomních prodejců. Tak nebo tak, musíte ve většině případech použít své vlastní ruce, abyste si uklidili. Snad jen, jsou samozřejmě ještě dvě další možnosti, jak se zbavíte úklidu. Buď si pořídíte robotický vysavač s funkcí vytírání. Což, jak jsme se dočetli, moc efektivní zatím stále není. Anebo si objednejte nás a máte po starostech i práci.

Druhy úklidových mopů

Chceme vám, pomoci v orientaci při pořizování úklidových prostředků i nástrojů. A to ať domů, nebo do firmy, či kanceláří. Mopy můžeme rozdělit na cca tři základní:

  1. Provázkové mopy – jsou podle nás nejuniverzálnější a nejúčinější na všech běžných površích. Provázky se dostanou všude, velmi pečlivě vytírají a nezanechávají po sobě šmlouhy. S provázkovým mopem, při troše šikovnosti dokážete sebrat i hromádku smetí. Za nás jsou lepší ty mopy, které mají delší vlas.
  2. Páskové mopy – pokud si pořídíte takový mop do domácnosti, pak počítejte s tím, že ne každému vyhovují. Zvláště ty, které mají pásky kratší, cca do 30cm, ty spíše jen tak rozmazávají vodu po podlaze. Z našich zkušeností jim nejsme příliš nakloněni. Špatně se nám s nimi uklízelo,pásky se musí příliš namočit, aby přilnuly k zemi, což není žádoucí na dřevěných, nebo plovoucích podlahách, nebo tam, kdeby mohla voda zatéci a způsobit škody.
  3. Ploché mopy – jsou celkem chytré řešení. Avšak hodí se nejvíce tam, kde na podlaze nestojí mnoho předmětů a nábytku. Osvědčily se nám značkové mopy, jejichž ždímací mechanismy vydržely i hrubší zacházení. Levné modely jsme nezkoušely, od pohledu nebudily důvěru a kvalitu provedení. Ta ej pro nás pochopitelně klíčová.

Jsou pak samozřejmě různé vynálezy, kulaté, trojúhelníkové a ještě mnohé další. Nebereme je jako ty základní.

Jaké úklidové mopy používáme my

Pochopitelně v naší výbavě najdete velké profesionální mopy vysoké kvality a odolnosti. V Adoma.cz preferujeme jak už jsme řekli provázkové mopy s dlouhým vlasem. Násada s uzavíracím mechanismem, do které se jen upne samotný pratelný mop. S takovou kvalitou je naše práce kvalitní a rychlá.

Poptávkový formulář

* Položky označené hvězdičkou je nutné vyplňit pro správné odeslání poptávky Odeslat poptávku

Další články

Jak se zbavit roztočů

Roztoči, malý druh pavoukovců, který nelze pouhým okem postřehnout, avšak dělá problémy nejednou alergikovi a zejména astmatikům může způsobovat nemalé zdravotní komplikace. Patříte do této skupiny i vy? Přečtete si...

Více

Hloubkové čištění koberců je u firem přehlížené

Měsíčně přijmeme nemálo poptávek na čištění koberců. Ačkoli to není přímo naše specializace a soustředíme se především na úklid celých firem, koberce čistíme každý den. V kancelářích, obchodech a výjimečně...

Více

Adoma.cz je rodinná firma z Prahy

Abychom se ihned na začátku nezamotali do obvyklých klišé, že jsme více než jen úklidová firma a že poskytujeme více než jen úklidové služby, chceme podotknout, že to je tak...

Více

Vytvořilo: Brilo.cz